Close

Zalety elektronicznej ewidencji czasu pracy

Zalety elektronicznego harmonogramu pracy

Przepisy prawa pracy nie regulują formy sporządzania harmonogramów – przy tworzeniu grafiku można więc skorzystać z pomocy technologii. Przedstawiamy kilka najważniejszych powodów, dla których warto wybrać moduł Czas pracy systemu HRnest.

Oszczędność czasu

W naszym systemie możesz stworzyć grafik pracy całego działu dosłownie w kilka minut. Dzięki możliwości dodawania godzin pracy zbiorczo dla wskazanych osób i wyznaczonych dat nawet skomplikowane harmonogramy powstają bardzo szybko.

Zgodność z przepisami

Nasz system oblicza ilość godzin, jaką pracownik powinien przepracować w danym miesiącu, nie ma więc ryzyka, że zaplanujesz ich za mało lub za dużo. Dodatkowo kalendarz, z którego korzystasz podczas tworzenia harmonogramu, uwzględnia nie tylko dni ustawowo wolne od pracy, ale także zaplanowane nieobecności pracownika – nie zdarzy się więc także, że przypadkowo zapomnisz o czyimś urlopie albo delegacji.

Dostęp z każdego miejsca

Każdy może sprawdzić, jak wygląda jego harmonogram – także z prywatnego telefonu lub tabletu, wystarczy zalogować się do naszej aplikacji. Pracownik dowie się z niej również m.in. jaką część harmonogramu już wykonał, ile dni urlopu mu pozostało czy jaki jest status jego najnowszych wniosków urlopowych. Grafiki można także pobrać w formacie PDF i wydrukować lub przesłać.

Raport wykonania harmonogramu

W każdej chwili możesz zapoznać się z aktualnym raportem wykonania dowolnego harmonogramu, który uwzględni nie tylko liczbę przepracowanych godzin czy dni, ale także ilość nadgodzin (z podziałem na dobowe, średniotygodniowe i nocne) oraz różnicę w zaplanowanych i faktycznie przepracowanych godzinach. Warto dodać, że tworzenie harmonogramów to tylko jedna z funkcji modułu Czas pracy systemu HRnest – oferujemy dużo więcej! Testuj za darmo przez 21 dni!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ta strona korzysta z ciasteczek.