Close

Usprawnienia #39 – wiele zmian w module Czas pracy i nowy, przydatny raport w Urlopach

Sprawdź najnowsze funkcje HRnest i usprawnij swoją pracę.

Na prośbę użytkowników wprowadziliśmy zmianę polegającą na dodaniu nowego raportu w module urlopowym – Wnioski wg czasu trwania. Raport ten pozwala na szybkie odszukanie wniosków wystawionych na określoną liczbę dni – szczególnie przydatny w sytuacji kiedy chcemy zweryfikować, czy Pracownik wykorzystał przysługujący mu urlop wypoczynkowy obejmujący co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Zmiany w module Czas pracy, to m.in. dodatkowe ustawienia konfiguracyjne, polegające na możliwości przypisania określonych trybów rejestracji czasu pracy Pracownikom. W szczegółach konta Pracownika widoczne są nowe opcje takie jak tryb, czy źródło rejestracji czasu pracy, które umożliwiają indywidualne podejście do sposobu rejestracji czasu pracy dla poszczególnych użytkowników. W tym miejscu możesz zdecydować, czy Pracownik będzie mógł rejestrować czas pracy wyłącznie przez panel, kod QR, czy korzystając z każdej z tych opcji. Dodatkowo możesz określić Tryb rejestracji czasu pracy – dostępne są dwa warianty: ‘Wskazywanie godzin’ lub ‘Start/Stop’.

Różne metody rejestracji czasu pracy w systemie HRnest dopasowane do poszczególnych pracowników.

Kolejnym wyczekiwanym usprawnieniem jest rejestracja czasu pracy w ujęciu miesięcznym. Przejrzysty widok całego miesiąca umożliwi sprawne zarejestrowanie godzin pracy dla brakujących dni lub ich edycję. Dodatkowo zestawienie to wzbogacone jest o informacje takie jak wnioski urlopowe wystawione przez pracownika, zaplanowany harmonogram pracy, czy projekty, nad którymi pracował.

Rejestracja czasu pracy w ujęciu miesięcznym.

Dodatkową funkcjonalnością w tym zestawieniu jest możliwość zbiorczego zarejestrowania godzin pracy zgodnych z założeniami harmonogramu lub opcja zbiorczego wskazania czasu pracy – kilkoma kliknięciami potwierdzisz obecność w pracy nawet dla całego miesiąca.

Zbiorcze rejestrowanie czasu pracy zgodnego z założeniami harmonogramu.
Zbiorcza rejestracja czasu pracy w HRnest ze wskazaniem godzin pracy.

Kolejnym usprawnieniem raportu jest opcja rozpisania/edycji zarejestrowanego czasu pracy na poszczególne projekty. Widok miesięczny pozwala na szybkie odnalezienie brakujących pozycji i uzupełnienie danych.

Rozpisywanie czasu pracy na poszczególne zadania w zakładce Rejestracja czasu pracy (widok miesięczny).

Drugą zmianą w module Czas pracy jest udostępnienie oddzielnego widoku do ewidencjonowania czasu pracy dla projektów w ujęciu tygodniowym – umożliwia to wygodniejsze zarządzanie zadaniami Pracowników w krótszym przedziale czasowym.

Ewidencjonowanie czasu pracy na poszczególne projekty w systemie HRnest.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.